Mali Odkrywcy - zajęcia sobotnie

Mali odkrywcy

Dla dzieci w wieku 1,5-3 lata
Czas trwania zajęć: 2 godziny
Miejsce: Przedszkole Bałabajka ul. Akermańska 3

RUSZAMY od 6/10 (sobota)

CENNIK:
50 zł pojedyncze wejście
220 zł karnet 4 wejść

Zajęcia ogólnorozwojowe i adaptacyjne do przedszkola są doskonałą okazją do poznawania zasad społecznych i do doskonalenia gotowości przedszkolnej dziecka. W towarzystwie rodzica czy opiekuna dzieci doświadczają radości ze wspólnej zabawy w grupie rówieśników i poznają się nawzajem. W trakcie spotkań prowadzone są aktywności oparte na Metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn. Jest to naturalna i uniwersalna metoda, która powstała na podstawie zabaw rodziców z dziećmi, potocznie zwanych „baraszkowaniem”. Głównym założeniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie świadomości własnego ciała i przestrzeni oraz usprawnienie motoryki. Ćwiczenia są oparte na bliskim kontakcie z dzieckiem, który pomaga wzmocnić więź emocjonalną i zbudować poczucie bezpieczeństwa w nowej grupie. Program zajęć zawiera wiele elementów stymulujących rozwój mowy i samodzielność. 

 

Każde zajęcia zawierają różnorodne elementy metod i technik pedagogicznych:

  • zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej
  • zabawy muzyczne
  • zabawy paluszkowe
  • zabawy plastyczne

Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe. Każde spotkanie jest podzielone na bloki tematyczne. Dzięki stałej formuje zajęć oraz powtarzalności poszczególnych jej elementów dzieci szybko zyskują poczucie bezpieczeństwa i chętnie angażują się w proponowane aktywności. Poszczególne ćwiczenia nie trwają dłużej niż 5 minut. Taka formuła zajęć odpowiada krótkiej umiejętności skupiania uwagi przez dzieci w tym wieku. Częsta zmiana aktywności oraz liczne rekwizyty wykorzystywane podczas zajęć sprawiają, że dzieci się nie nudzą i bardziej angażują w podjęte działania. Dzięki przeplatającym się formom nawet bardzo ruchliwe maluchy chętnie uczestniczą w zabawach. W toku zajęć aktywność rodziców jest stopniowo zmniejszana, aby dziecko mogło przyzwyczaić się do przebywania na zajęciach pod opieką innej osoby niż rodzic czy opiekun.

 

Struktura zajęć

W pierwszej części dzieci po powitaniu wspólnie bawią się wraz z rodzicami w oparciu o Metodę Ruch Rozwijającego, następnie przechodzimy do bloku zabaw muzyczno-ruchowych, a po nim zaczynamy zajęcia edukacyjne na dywanikach (każde zajęcia mają motyw przewodni wokół którego prowadzone są aktywności np. temat: MIŚ – tańczymy z misiami, liczymy baryłki miodu, bawimy się wspólnie „Stary niedźwiedź mocno śpi”, malujemy brązowa farbą kolorowankę z misiem, przyklejamy oczy i nos ).  Po pierwszej godzinie następuje przerwa na wspólny posiłek i zabawy swobodne. W drugiej części zajęć dzieci podejmują aktywności plastyczne oraz muzykują w trakcie zabaw z instrumentami. W ostatniej części zajęć następuje blok zabaw sportowych, któremu często towarzyszy tor przeszkód. Pokonywanie tuneli i przeszkód z kolorowych materacy i dużych kolorowych klocków sprawia wiele radości każdemu dziecku. Na zakończenie dzieci śpiewają piosenkę i dostają nagrody za udział w zabawie (naklejki, pieczątki).

Zajęcia maja na celu, aby dzieci dobrze i bezpiecznie poczuły się w grupie rówieśników i poznały prowadzącą. W okresie od października do grudnia dzieci uczestniczą w zajęciach wraz z opiekunami. W pierwszych tygodniach stycznia dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

Zajęcia odbywają się w dwóch blokach:
październik-styczeń: 2-godzinne zajęcia wraz z rodzicami,
luty-czerwiec: zajęcia dla dzieci bez rodziców, możliwość przedłużenia pobytu dziecka z 2 do 5 godzin.

Zapraszamy dzieci:

do żłobka i przedszkola na Stegnach w Wilanowie,
na zajęcia do klubu Bałabajka,
na lato i zimę w mieście.

Skontaktuj się z nami

Bałabajka Stegny tel. 606-744-833
Bałabajka Wilanów tel. 515-174-833
Klub Bałabajka tel. 606-744-833
e-mail: cmc@cmc.edu.pl

Strefa rodzica

Sprawdź aktualny rozkład dnia, jadłospis, harmonogram wydarzeń oraz najnowszą gazetkę przedszkolną.